Книга Історія України-Русі Микола Аркас + карта б/у

Книга Історія України-Русі Микола Аркас + карта б/у

Книга Історія України-Русі Микола Аркас + карта б/у від компанії Буксукар - фото 1
800 ₴
Мін. сума замовлення 100 ₴
В наявності

Доставка

Детальніше про доставку

Оплата

Характеристики

Код товару
5-11-002473-1
Тематика
історія
Мова видання
українська
Вид палітурки
тверда
Стан
б/в
Тип
печатное издание
Страна производства
Украина
Вид издания
элитарное

Опис

Київ: Вища школа, 1990. — 456 с.

стан книги чудовий

  Із забуття, з полону навмисного замовчування повертаються нині до нас на потеплілу землю суверенної України багатства її слави і духовності. Серед тих перлин, що гідно прикрасили національну скарбницю українського народу, почесне місце належить "Історії України-Русі" Миколи Аркаса. Книга популярних нарисів про нашу минувшину вперше (і востаннє за життя автора) побачила світ 1908 року і вже згодом, після більшовицького перевороту, унікально-рідкісними примірниками залягла на полицях спецфондів. Миколу Миколайовича Аркаса без будь-яких на те підстав огульно нарекли буржуазним націоналістом, а його вистраждане у муках і праці дітище прирекли на довічне ув’язнення.
  Книга "Історія Украіни-Русі" вийшла у світ 1908 року на власні кошти автора. Семитисячний тираж її розійшовся за кілька місяців. Схвальні відгуки на книгу краплинами теплого весняного дощу посипалися на автора. Були, щоправда, і деякі зауваження доброзичливих фахівців щодо окремих авторських прорахунків і недоглядів. Проаналізувавши їх, автор і редактор погодилися врахувати зауваження при підготовці другого видання книги.
  На жаль, бажаному не судилось збутися - друге видання "Історії України-Русі" вийшло у світ 1912 року в Кракові, вже після смерті і автора Миколи Аркаса, і редактора книги Василя Доманицького. Але то був уже не Аркас - нові редактори книги надто перестаралися. Зовсім іншою після активного редакторського "причісування" стала мова книги. Від простого, по-справжньому популярного Аркасового викладу, що так до душі припав найширшій читацькій аудиторії, й сліду не лишилося. Та й вигляд книги багато в чому програв. Заміна чималої частини ілюстрацій, яким автор надавав особливого смислового значення, а отже, добирав дуже ретельно і прискіпливо, теж прийшлася не на користь книзі. А якщо додати до всього того ще й деякі смислові редакторські "виправлення", то годі й думати, що під таким текстом підписався б, якби був живий, сам Микола Аркас.