Іван Огієнко (митрополит Іларіон) Українська церква за час Руїни (1657-1687)

Іван Огієнко (митрополит Іларіон) Українська церква за час Руїни (1657-1687)

Іван Огієнко (митрополит Іларіон)  Українська церква за час Руїни (1657-1687) від компанії Буксукар - фото 1
350 ₴
Мін. сума замовлення 100 ₴
Немає в наявності

Доставка

Нова Пошта
За тарифами перевізника
Детальніше про доставку

Оплата

Післяплата
Оплата на картку «Monobank»
Оплата на картку «Приватбанк»

Характеристики

Код товару
966-7821-38-2
Тематика
езотерика
Мова видання
українська
Вид палітурки
м'яка
Тип
печатное издание
Страна производства
Украина
Вид издания
элитарное

Опис

Українська церква за час руїни (1657-1687) [Текст] : историческая литература / Іван Огієнко (митрополит Іларіон); Упоряд., авт. передм. М. Тимошик ; Фундація ім. митрополита Іларіона (Огієнка). - К. : Наша культура і наука, 2006. - 467 с. : іл. - (Запізніле вороття. Сер. 2: Зарубіжні першодруки ; Т. 5). - ISBN 966-7821-38-2

  Написаний у нелегких умовах еміграційної дійсності, цей твір вперше приходить до читача материкової України. Домінантним у творі є зміст ось цієї Огієнкової правди:
  "За час Руїни ані одного гетьмана не бачимо, щоб хто з них мав який продуманий церковний план. Усе робилося безсистемно, хто як міг. Державна влада не боронила незалежності Церкви. Зате Москва прийшла в Україну з наперед обдуманим церковним планом і послідовно та вперто виконувала його, - щоб забрати всю Церкву під свій патронат..."
  Для старшокласників і студентівучителів і викладачів, усіх, кому небайдужа ідея національного відродження.

Книга митрополита Іларіона "Українська церква за час руїни. 1657-1687 роки", присвячена висвітленню подій найдраматичнішого періоду української історії, названого пізніше дослідниками Руїною, відгомони якого і в політичному, і в духовному плані озиваються в нашій державі й дотепер. Це фундаментальне дослідження і за свою наукову концепцію, і за обраний автором принцип "наукової совісті" в інтерпретації деяких спірних моментів минулого українського народу заслуговує окремого розгляду.

У тяжких для України обставинах середини XVII століття, коли "все розкладалося, коли тягло в різні боки і наввипередки бігло служити сильнішому ворогові" до Польщі й Москви, єдиним спасінням для України була її церква і ті видатні та сильні постаті, яким судилося бути її духовними провідниками. Короткі життєписи таких постатей, як Йосип Тукальський, Діонисій Балабан, Лазар Баранович, митрополит Гедеон, архімандрит Інокентій Гізель, в зазначеній книзі окремий розділ "Українська ієрархія й видатніше духовенство". А в розділі "Культурно-освітні, церковні діячі й письменники за час руїни" змальовані історичні портрети тих, які увійшли в нашу історію не лише як представники високого духовного сану, а передусім як видатні проповідники й письменники: Іоаникій Галятовський, Антоній Радивиловський, Феодосій Сафонович, Варлаам Ясинський, Дмитро Туптало, Феодосій Углицький, Іван Максимович.